18 листопада 2019 року СумДУ вітав учасників навчального туру для молодих науковців в рамках чеського проекту, направленого на ознайомлення з інфраструктурою університету та ноу-хау з метою розбудови наукової кооперації між університетами України та Чеської Республіки.В рамках візиту до СНАУ 19 листопада СумДУ та всім партнерським університетам було подаровано саджанець дерева гінкго білоба на знак росту майбутньої співпраці.

18 листопада 2019 року 8 молодих науковців з України та 2 представники Чеського університету природничих наук м.Прага завітали до Сумського державного університету в рамках навчального туру, що відбувається 17-21 листопада в рамках спільного чеського проекту "Підтримка потенціалу молодих співробітників університету в сфері освіти і науково-дослідної діяльності в Україні". Заплановано, що учасники відвідають наукову інфраструктуру та зустрінуться з колегами із Сумського державного університету, Сумського національного аграрного університету та Білоцерківського національного аграрного університету. 21 листопада учасники зможуть взяти участь в міжнародній конференції на базі БНАУ.

Метою туру є обмінятися існуючими практиками забезпечення якості та розвитком досліджень, їх труднощами та викликами на майбутнє, взаємними дискусіями в неофіційному середовищі, з метою поглиблення співробітництва, а також обговорити можливості розвитку наукових навичок, міжвузівської співпраці між молодими вченими та їх командами. Окремими сесіями туру будуть розкриті питання вдосконалення науково-дослідних компетенцій учасників, включаючи наукове написання, публікацію наукових робіт, вступ до Менделею та ResearchGate, використання наукових джерел та метрики, наукових груп, участь студентів у науково-дослідних роботах. Робоча мова заходів – англійська, в результаті учасники отримають сертифікат участі в міжнародних навчальних поїздках. Витрати на переїзд, проживання та харчування покриваються проектом.

18 листопада учасники туру зустрілися із представниками системи забезпечення якості освіти, роботи із роботодавцями, розвитку інновацій та стартапів, інженерного факультету та факультету економіки та менеджменту СумДУ.

19 листопада під час візиту делегації до кампусу СНАУ кафедра садово-паркового та лісового господарства подарувала представникам СумДУ та інших партнерський університетів саджанець дерева гінкго білоба, що є одним з найстаріших видів дерев на планеті, як символ росту майбутньої співпраці між консорціуму.

Заходи відбуваються в рамках спільного проекту Чеського університету природничих наук в Празі і СумДУ, СНАУ та БНАУ за фінансової підтримки Чеського агентства розвитку. Проект має назву "Підтримка потенціалу молодих співробітників університету в сфері освіти і науково-дослідної діяльності в Україні". Координатором проекту з української сторони є Оксана Замора, доцент кафедри міжнародних економічних відносин ННІ бізнес-технологій «УАБС» Сумського державного університету.

201119_1 201119_2 201119_3 201119_4 201119_5 201119_6 201119_7 201119_8 201119_9 201119_10 201119_11 201119_12 201119_13 201119_14 201119_15 201119_16 201119_17