Загальна інформація про кафедру

Герб кафедри міжнародної економікиКафедра міжнародних економічних відносин ННІ БТ «УАБС» Сумського державного університету була заснована у 2005 році перебуваючи на той час у складі Української академії банківської справи Національного банку України.

Кафедра міжнародних економічних відносин – одна з найуспішніших в Сумському державному університеті: за підсумками навчальної та наукової роботи у 2018 року займає 2 рейтингове місце серед більш як 50 кафедр в університеті.

Місія кафедри – формування нової генерації економістів-міжнародників, що будуть конкурентоздатними на світовому ринку праці, через інноваційні освітні програми та залучення студентів до професійної, наукової та громадської діяльності.

За якістю професорсько-викладацького складу, який сформовано з молодих висококваліфікованих фахівців, що мають практичний та науковий досвід роботи, у 2016 році кафедра зайняла почесне 1 місце в рейтингу Сумського державного університету. Це дозволяє викладати предмети кафедри на рівні світових стандартів, у тому числі англійською мовою.

У складі кафедри працюють 15 співробітників, в тому числі 6 докторів економічних наук, професорів та 9 кандидатів економічних наук, з них – 7 доцентів, 1 старший викладач, 1 асистент.

Завідувач кафедри – доктор економічних наук Петрушенко Юрій Миколайович.

Кафедра здійснює якісну підготовку професіоналів за спеціальністю «Міжнародні економічні економічні відносини» (галузь знань «Міжнародні відносини») за 2 освітніми програмами: «Міжнародний бізнес» (бакалаврат – перші 2 курси навчання українською мовою з глибоким вивченням іноземних мов, з 3 курсу навчання англійською мовою; магістратура – навчання англійською мовою) та «Міжнародна торгівля та логістичні послуги» (магістратура, навчання українською мовою).

Додаткова інформація про спеціальність:

Профілі освітніх програм:

Більш детально про освітні програми:

 1. Міжнародний бізнес

Підготовка фахівців з ефективного ведення міжнародного бізнесу включає глибоке вивчення іноземних мов та знання з організації та планування міжнародної економічної діяльності, розроблення міжнародної маркетингової стратегії компаній, міжнародної торгівлі, міжнародного права та митного права, міжнародних фінансів, обліку міжнародних операцій, міжнародної інвестиційної діяльності, дипломатичних відносин, сучасних соціальних комунікацій та крос-культурного менеджменту.

Спеціалістів з міжнародного бізнесу потребують:

 • підприємства всіх форм власності (у т.ч. які здійснюють міжнародну діяльність);
 • банки та інші фінансово-кредитні установи (у т.ч. які здійснюють міжнародну діяльність);
 • органи державної влади;
 • аудиторські та консалтингові компанії;
 • зарубіжні підприємницькі структури;
 • дипломатичні і торговельні представництва;
 • в організаціях, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність;
 • функціональних підрозділах підприємств;
 • асоціаціях;
 • на міжнародних товарних біржах;
 • торгово-промислових палатах.

Випускники за освітньою програмою «Міжнародний бізнес» можуть займати такі посади: керівник (директор, начальник та ін.) підрозділу (служби, управління, департаменту та ін.) з міжнародної економічної діяльності; керівник та менеджер відділу соціальної та корпоративної відповідальності підприємств, установ та організацій; професіонал з інтелектуальної власності та організації захисту інформації; аналітик на міжнародних товарних біржах, в аудиторських та консалтингових компаніях, зарубіжних підприємницьких структурах; фахівець у сфері міжнародної банківської діяльності; фахівець дипломатичних і торговельних представництв; фінансовий радник; консультант, радник, експерт з проблем міжнародних відносин; керівник підрозділів зовнішньополітичної і зовнішньоекономічної діяльності; науковий співробітник-консультант з міжнародної діяльності підприємств, установ та організацій.

      2. Міжнародна торгівля та логістичні послуги

Студенти цієї освітньої програми здобувають ґрунтовні знанняз управління міжнародною торгівлею, міжнародних логістичних послуг, глобальної економіки, міжнародних стратегій економічного розвитку, міжнародного маркетингу, міжнародної проектної діяльності, міжнародних валютно-кредитних відносин, валютних дилінгових операцій, міжнародних стандартів бухгалтерського обліку і фінансової звітності, сучасних бізнес-комунікацій і крос-культурного менеджменту.

Випускники програми працюють на керівних посадах міжнародних і вітчизняних торговельних компаній, логістичних та туристичних фірм, у митних органах, фінансовими аналітиками на міжнародних біржах, фахівцями з міжнародних комунікацій тощо.

Кафедра міжнародних економічних відносин співпрацює та має налагоджені зв'язки з Вищою школою Бундесбанку у Німеччині, Кембріджським університетом, Університетом Ліннеус (Швеція), Школою права (Великобританія), Школа економіки Ханкен (Фінляндія),Університетом Десема (Аргентина), Університетом Кальярі (Італія), Університетом Гани, Університетом Вест Індії, Манчестерським університетом, Університетом Мейджі (Японія), Університет м. Токіо (Японія),  Університетом Калабрії (Італія), Університетом Брунель, Банківською школою в Познані, Школою бізнесу (Великобританія), Університетом Монаш, Центром корпоративного управління (Австралія), Університетом Нанкай, Центром Корпоративного управління (Китай), Університетом Карлсруе, Інститутом економіки та управління підприємством (Німеччина), Університетом Кейптауна (ПАР), Університетом Путра (Малайзія), Університетом Баз (Великобританія), Університетом Такмінгу (Тайвань) та ін.

Крім того кафедра міжнародних економічних відносин відкрита до співпраці із замовниками послуг, перелік яких наведено за наступним посиланням.

Оставить комментарий

Вы комментируете как Гость.